Print Friendly

Kolorowa Pracownia PPG ruszyła pełną parą!

IMG_9095

W piątek, 15 kwietnia 2016 r., w HUMANITARIUM została otwarta nowa, stała ekspozycja interaktywna „Kolorowa Pracownia PPG” i zainaugurowano też związane z kolorami warsztaty dla dzieci. Celem ekspozycji i warsztatów jest przybliżenie najmłodszym fascynującego świata barw poprzez połączenie w atrakcyjny sposób nauki z zabawą. Pracownia i warsztaty są jednym z efektów naszej długofalowej współpracy z firmą PPG i kolejne inicjatywy będą realizowane już w drugiej połowie roku.

Nasza interaktywna „Kolorowa Pracownia PPG” umożliwia najmłodszym poznanie magicznego świata kolorów, tworzenie barw pochodnych, a nawet kreowanie miłych w dotyku, trójwymiarowych obrazów dzięki zastosowaniu tak zwanych „puchnących farb” przygotowanych na miejscu przez dzieci. Specjalna, interaktywna aplikacja umożliwia też Odwiedzającym poznanie zasad mieszania kolorów poprzez łączenie wirtualnych farb na ekranie i malowanie nimi przedstawionych pomieszczeń. Goście mogą także korzystać z instalacji przedstawiającej koła barw i kolorów oraz z trójwymiarowej tęczy prezentującej zjawisko rozszczepienia światła słonecznego w kropli wody.

Podczas uroczystego otwarcia naszej Pracowni przecięcia wstęgi dokonali: Andrzej Zygadło, członek zarządu i dyrektor ds. zasobów ludzkich PPG; Krzysztof Sachs; wiceprezes Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ oraz dyrektor HUMANITARIUM dr Kamila Myrdek-Rak. W inauguracyjnych warsztatach wzięła udział grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wilczkowie.

Print Friendly
Autor: Admin, Opublikowano: 18.04.2016
plusfontminusfontreloadfont